SPESİFİK ÜRÜNLER


BIO - POWER STAR

AĞIR YAĞ ALMA

Metal parçaların temizlenmesinde ve yağdan arındırılmasında kullanılan su bazlı temizleyicidir. CFC, fosfat ve solvent içermez. Çevre dostudur. ( DIN.59000 )

Metal yüzeydeki yağ, gres, yanmış ve reçineleşmiş kirlilikleri tek bir işlemde, çok kısa sürede temizlenir. Metale zarar vermez, yüzeyi pasa karşı korur.

Çok ekonomiktir. Yağın cinsine göre, 1/100 oranında su ile seyreltilebilir. Etkinliğini arttırmak için 90° C ' a kadar ısıtılabilir. Uygulamadan sonra parçalar su ile durulanır. Daldırma, spreylere ve fırça ile tatbik edilir. Otomatik yıkama makinalarında da kullanılır.

Yüzeyden temizlenen yağlar Power Star ile emülsiyon yapmaz. Fiziksel metotla POWER STAR dan kolayca ayrılarak tekrar kullanılır.

Ambalaj : 30 lt. BidonBIO - ALU STAR

YAĞ - ÇAPAK ALMA

Demir, Sarı, Bakır, Pirinç, Alüminyum ve galvanize olmuş metallerin yüzeyindeki yağı ve çapakları temizleyen su bazlı yağ alıcıdır. CFC, fosfat ve solvent içermez. Çevre dostudur. (DIN. 59000 )

Ana metale zarar vermez. Yüzeyi pasa karşı korur. Yüzeydeki çapakları, polisaj artıklarını, taşlama tozlarını yağ ve gres artıklarını tek bir işlemde temizler.

Çok ekonomik bir temizleyicidir. Yağın cinsine göre, su ile 1/100 oranında seyreltilebilir. Reaksiyon süresi kirliliğin derecesine bağlıdır. Etkinliğini arttırmak için 90° C'a kadar ısıtılabilir.
Uygulamadan sonra parçalar su ile durulanır. Daldırma, spreyleme ve fırça ile tatbik edilir. Otomatik yıkama makinalarında da kullanılabilir.

Yüzeyden temizlenen yağlar Alu Star ile emülsiyon yapmaz. Fiziksel metotla ALU STAR dan kolayca ayrılır. Böylece tekrar kullanılabilir.

Ambalaj : 30 lt. Bidon

       POWER CLEANER SPECIAL

YAĞ - KİREÇ TEMİZLEYİCİ

Yüksek verimli, konsantre, su bazlı güçlü bir temizleyicidir. Özel yıkama maddeleri sayesinde soğukta yağ, pas, silikat, kireç birikintilerini temizler. Tüm yüzeyleri dezenfekte eder. Özellikle Cam ve Plastik kalıp temizliğinde kullanılır. Emayeleme işleminden önce yağ alma ve yüzeyi aşındırma işlemini tek kademede yapar. Bakır ve Sarı kaynağındaki dekapan lekelerini temizler.

Solvent, Fosfat ve Florik asit içermez. E.C.kurallarına uygun yıkama maddeleri içerdiğinden çevre kirliliği yaratmaz.

Yüzeyin kirlilik derecesine göre su ile 1 / 40 oranında seyreltilebilir. Önceden nemlendirilmiş yüzeye spreylenerek veya fırça ile sürülerek ya da daldırılarak uygulanır. 15 - 60 dakika reaksiyon süresi sonunda yüzey bol su ile yıkanarak kirlilikler yüzeyden uzaklaştırılır. Temizlenen metal yüzeyi kurutulur ve korozyon önleyici ile koruma altına alınır.

Mermer ve granit yüzeylerde kullanılmaz. Kullanım sırasında lastik eldiven giyilmelidir. Cilt, solunum yolları ve gözler için tahriş edicidir. Göz ve cilt ile temasında bol su ile yıkanmalıdır.

Ambalaj : 30 lt. BidonBIOCHEM WELDING PROTECTION

GAZ ALTI KAYNAK YÜZEYİ KORUMA KAYNAK İNCİSİNİN YAPIŞMASINI ÖNLER.

Natürel bir üründür. Silikon, CFC ve diğer solventleri içermez. MIG, MAG, ve TIG kaynak işlemlerinde kullanılır. Kaynak bölgesine ve torça metal parçacıkların yapışmasını önler. Yüzeyin taşlanmasına gerek kalmaz. Silikonsuz olduğundan yüzeyde birikinti yapmaz, yüzey kolayca boyanır, laklanır ve galvanizlenebilir. Pasa neden olmaz, aksine kaynak bölgesini korozyona karşı korur ve kaynak elastikiyeti sağlar. Kaynak esnasında zehirli gaz çıkarmaz, kullanıcıya ve çevreye zarar vermez. Özel tüpü sayesinde, yüzeye çok ince bir tabaka halinde püskürtüldüğünden, diğer aerosollere göre 2 misli ucuzdur. 1 lt. Bıo - Weld 10 adet aerosol gazaltı kaynak spreyine bedeldir.

Hannover ve Bıele Üniversitelerinin uygunluk raporuna sahiptir. Yanıcı, parlayıcı ve zehirli değildir. ( German Chemıcal Act.)
Biyolojik olarak parçalanır. ( DIN 52900)

KULLANIMI : Özel Alüminyum tüpün içine 200 ml. doldurulur. tüpün ağzı kapatılır. Tüpün altından özel adaptör ile hava doldurulur, kaynak bölgesine sağına ve soluna 30 cm. mesafeden çok az spreylenerek kullanılır.

Ambalaj : 30 lt. plastik Bidon


PROTECT 700

GAZALTI KAYNAK YÜZEYİ KORUMA

Toksit içermeyen, Silikonsuz, kokusuz, açık sarı renkte bır sıvıdır. Kaynak esnasında sıçrayan parçacıkların yüzeye yapışmasını önler. Yanıcı değildir.

Kullanım anında zehirli gaz çıkarmadığından kapalı ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir. Silikonsuz oluşu, boya, lak ve galvaniz öncesi temizliğe gerek bırakmaz.

Kaynak bölgesinin sağına ve soluna fırça ile sürülerek veya tabanca ile püskürtülerek kullanılır.Ambalaj : 25 lt. Bidon, 200 lt. Varil.BIOCHEM NOZZLE LUB

TORÇ KORUYUCU PASTA

· Silikon içermeyen natürel bir üründür.
· Kullanımı son derece kolaydır. Torç temiz ve sıcakken kremin içine 2 - 3 mm.   daldırılır.
· Amacı dışında kullanılamaz.
· Kaynak nozulu üzerinde tam bir koruma sağlar.
· Sıçrayan parçacıkların torca yapışmasını önler.
· Torcun ömrünü uzatır.
· Kaynak esnasında zehirli gaz çıkarmaz.
· Kullanıcıya ve çevreye zararı yoktur.
· Cepte taşınabilir şekilde ambalajlanmıştır.
· EKONOMİKTİR. 1 KUTU KREM 20 TÜP SPREYE BEDELDİR.

Ambalaj : 200 gr. teneke kutuREFILL SPRAY TUBE

TEKRAR DOLDURULABİLİR ALÜMİNYUM SPREY TÜPÜ

· Tekrar doldurulabilir olması ve özel spreyleme sistemi sayesinde diğer aerosol   spreylere göre % 100 tasarruf sağlar.
· 15 Bar basınca dayanıklıdır. (TUV) Kompresörden doldurulan 5 - 6 barlık hava ile   çalışır. Yanma, Parlama ve zehirleme tehlikesi yoktur.
· Özel aparatı sayesinde çok kolay doldurulur ve taşınır. Tekrar kullanıldığında çevre   kirliliği yaratmaz.

HEAT PROTECTING PASTE

BIO - ISI İZOLASYON MACUNU

Kaynak ve lehim işleri sırasında açığa çıkan yüzey ısısını emer. Böylece yüzeyin tahrip olmasını, malzemenin deformasyonunu, hassas cihazların bozulmasını ve kaynak bölgesi etrafındaki lastik, kauçuk, boya kablo vb. malzemenin bozulmasını önler. 3000° C sıcaklığa kadar dayanır.

Asbest içermez. İnsan sağlığına zararlı değildir. Çevre dostudur.Ekonomiktir. Tekrar tekrar nemlendirilerek kullanılır.

UYGULAMA : kaynak çizgisinin her iki yanına 10 - 15 mm. kalınlığında ve 44 - 50 mm. genişliğinde spatul ile sürülür. Kaynak işleminden sonra kuruyan krem spatul ile kendi kabına alınıp su ile hafifçe nemlendirilerek tekrar kullanılır.

Ambalaj : 1 kg. Kutu.


TEMPIL STICK

ISI TEBEŞİRİ

Tavlama, ön ısıtma vb. ısıl işlemlerde yüzey sıcaklığını % 1 hassasiyetle ölçer. İstenilen sıcaklık derecelerine göre çeşitli renkleri mevcuttur.

Seçilen sıcaklık derecesine göre yüzey TEMPIL STICK ile çizilir. Yüzey sıcaklığı, seçilen sıcaklık derecesine ulaştığında, çiziğin rengi değişir.

100 - 150 - 200 -250 - 300 - 650 - 700 - 750- 800 - 850° C ve yukarısı ( 1350° C a kadar) sıcaklığa kadar çeşitli tipleri mevcuttur. Su ile temizlenir.

Ambalaj : 10 Adet Kutu


NISSEN METAL MARKER

İŞARETLEME KALEMİ

Yağlı, paslı, kirli yüzeylere kolay ve kesintisiz yazı yazar. Çok kötü koşullar altında bile yazısı solmaz, silinmez ve dökülmez.

Metal, cam, tahta, plastik vb. yüzeylere yazı yazmada, işaretlemede ve kodlamada kullanılır. Beyaz, sarı, kırmızı, siyah renkleri mevcuttur.

Bilya uçlu ve feltip olarak 2 tipi vardır. Yatay yüzeylerde bilya uçlu, dikey yüzeylerde feltipi tavsiye edilir.

                

Ambalaj : 10 Adet KutuSTAINLESS STEEL SPRAY

PASLANMAZ ÇELİK SPREY

Mikroskobik paslanmaz çelik taneciklerinden oluşmuştur. Yüzeye kuvvetle yapışır. Çok iyi bir yüzey düzeltici ve korozyon önleyicidir. Asit ve bazlara karşı dirençlidir. 200° C ye kadar ısıya dayanır.

Uygulandığı yüzeye paslanmaz çelik görünümü verir. Dekorasyon amaçlı da kullanılabilir.

Uygulanacak yüzey yağ ve pastan temizlenmelidir. Uygulamadan 15 dakika sonra kurur, 4 - 6 saat sonra sertleşir.
Ambalaj : 400 ml. SpreyMONIL

304 - 316 KALİTE ÇELİK AYIRACI

304 - 316 paslanmaz kalitesini ayırır. Son derece kolay uygulanır ve zamandan tasarruf sağlar.

Temiz yüzeye (20° C'de ) bir damla damlatılır. 10 dakika beklenir.

304 : Renksiz
316 : Sarı / Yeşil ve Kahverengi

Ambalaj : 100 ml. plastik şişe


BIO GÜMÜS/ÇINKO SPREY

Kuru film tabakasında min % 95 saf çinko içeren, çok üstün kaplama ve koruma özelliğine sahip bir üründür.

· Yüzeyi korozyon karşı iki taraflı korur;
1. Sentetik reçine tabakasının yüzeye çok iyi yapışıp, sertleşmesiyle
2. Mikroskobik çinko taneciklerinin ana metali katodik korumaya almasıyla
· Yüzeyi astar boyaya gerek kalmadan kaplar. Uygulanan yüzey gümüş rengi olur.
· Yanmaz. 800o C kadar sıcaklığa da dayanır.
· Yüksek elektrik geçirgenliğine sahiptir. Punta kaynağında iki metal arasına tatbik edildiğinde paslanmayı ve korozyonu önler.
· Sprey boyalara göre çok daha ekonomiktir.
· Boya tabancasıyla uygulanır.

UYGULAMA : Yüzeyi yağ, pas ve kirden temizleyin. Kutuyu iyice çalkalayın. Hava tabancası veya fırça ile yüzeye uygulayın. ikinci kat için min. 45 dakika bekleyin.

Tüketim : 20 - 30 mikron / tabaka
75 - 100 gr/m2

Ambalaj : 1 kg. KutuRE - GRIP

TUTUN VE KAVRAYIN!

TORK GÜCÜNÜZÜ % 750 ARTTIRIN !

· RE-GRIP yalama olmuş, hasar görmüş cıvatalarınızı kolayca geri almanızı sağlar.
· RE-GRIP aletlerinizin ömrünü uzatır.
· RE-GRIP anında görev yapar ve kolayca temizlenir.
· RE-GRIP sınırsız raf ömrüne sahiptir ve zehirsizdir.
· RE-GRIP somun anahtarları, pense, kargaburun, soketler, hexan başlı anahtarlar, allien anahtarları, lokmalar her tip tornavidalar ve her tip cıvata ve vidalarda kullanılabilir.

A S L A   K A Y M A Z !

 

KULLANIM ŞEKİLLERİ

· Her tip tornavidalarda kaymayı önlemek üzere özellikle aşınmış cıvata veya vida   başlarında,
· Hexan anahtarları ve Allen Anahtarlarında,
· Minik vidaların yerine monte edilmesinden önce, düşmeyi önlemek üzere,
· Derin ve uzanması zor yerlerde vidalama gerektiğinde,
· Her tip anahtarda ve soketlerde kaymayı önlemek üzere,
· Güç gerektiren geri sökümlerde.

SÖKMEDE & SIKIŞTIRMADA RE - GRIP EN BÜYÜK YARDIMCINIZ...


DRILL - OUT ®

SÖKERKEN KIRILIP KOPAN CIVATALAR SİZİN İÇİN PROBLEM OLUYORSA,

                      ....İŞTE ÇÖZÜM ! DEL - ÇIKAR...DRILL - OUT ®

GÜÇLÜ SÖKÜCÜLER


DRILL - OUT hiç istemediğiniz bir anda başı kopan, kırılan ve yuvada kalan cıvatayı, size vakit kaybettirmeden ve canınızı sıkmadan, kolayca geri alabileceğiniz aparatlardır. Bu aparatların bir ucu delici, diğer ucu ise sökücüdür.

Matkabınıza takacağınız uygun bir DRILL-OUT'un delici ucu ile yuvada kalan bölümü merkezleyip delin. Aynı DRILL-OUT'un sökücü ucu ile geri alın. Hepsi bu... Vaktinizi diğer işlerinize harcayın.

HIZLI, KOLAY VE GÜVENİLİR...

 
Sayfa Başına Git