PELOX

PELOX SP - K EXTRA

YÜZEY TEMİZLEME VE PASİVASYON JELİ

PELOX SP - K EXTRA, Reaktör, Tank, Tekstil Makinaları, Ambalaj ve dolum makinaları gibi her çeşit Paslanmaz Çelikten mamul ekipmanlar için geliştirilmiş, iki bileşenli, yüzey temizleme ve pasivasyon sıvısıdır.

PELOX SP - K EXTRA, kirli ve okside olmuş yüzeyleri, kaynak ve punta lekelerini, tek bir işlemde temizler. Yüzeyi pasive ederek tekrar paslanmasını önler. Paslanmaz çeliğe zarar vermez. Yüzeyde asla sarartma yapmaz.

Metal yüzeyine temiz, parlak, gümüş rengi bir görünüm verir.

Tüketim : El pompası ile3 - 4 m2 / kg., Spreyleme pompası ile 4 -6 m2 / kg.

UYGULAMA : Bidon muhteviyatı homojen oluncaya kadar karıştırılır. Mor renkli toz indikator bidonun içine boşaltılır ve tekrar 10 dakika kadar karıştırılır. 5 dakika dinlendirilir. Oluşan mor renkli karışım PELOX EL POMPASI veya PELOX SPREY POMPASI vasıtasıyla yüzeye sis şeklinde basınçla püskürtülür. AISI 304 çeliklerde 30 - 60 dakika, AISI 316 çeliklerde, 60-90 dakika bekletilir. Bu süreler 18° C - 20° C ortam sıcaklığı içindir. Soğukta bu süreler 30 dakika, daha sıcakta ise 20 dakika kadar uzatılıp kısaltılabilir. Reaksiyon süresinin sonunda yüzey basınçlı temiz suyla yıkanır. Yüzeyde kimyasal madde artığı kalmamasına dikkat edilir. Kuruyan yüzeyi parmak izi, yağ lekesi vb. kirliliklerden korumak için yüzeyin CLEANOX ile silinerek cilalanması tavsiye edilir. 1 lt. CLEANOX 100 m2 yüzey cilalar.

Asla güneş ışığı altında uygulanmaz. Uygulama sırasında gerekli koruyucu emniyet tedbirleri ( Eldiven, Gözlük, Maske vb. ) alınmalıdır.PELOX FR - D


PASLANMAZ ÇELİK YÜZEY TEMİZLEYİCİ

PELOX FR-D, Sıcak ve soğuk çekim paslanmaz çeliklerin, demir dışı metallerin, sarı ve alüminyum yüzeylerin temizlenmesinde kullanılır. Paslanmaz çeliklerde, kumlama öncesi ve kumlama sonrasında ve aşağıda listelenen tüm kirlilikleri temizler. Yüzeyi pasive eder ve parlatır.

· Organik kirlilikler ve yağlar
· Yüzeysel pas tabakaları
· El ve ayakkabı izleri
· Kesme taşlarından sıçrayan parçacıklar
· Bombe işleminde yüzeye sıvanan demir ve demir oksitler

PELOX FR-D, yüzeye fırça ile sürülür veya spreylenir. Reaksiyon süresi 15 - 30 dakikadır. bu süre sonunda, yüzey bol suyla tercihen 120 bar basınçlı soğuk suyla yıkanır. FR-D ısıl işlem bölgesine kullanılmamalıdır. Uygulama sırasında eldiven, gözlük, koruyucu iş güvenliği malzemeleri kullanılmalıdır. Asla güneş ışığı altında uygulanmaz.

Tüketim : 6 - 10 m2 / Kg.

PELOX PASTE TS

KAYNAK LEKESİ TEMİZLEME JELİ

PELOX PASTE TS, paslanmaz çelik yüzeylerdeki kaynak ve ısıl işlem lekelerini temizler. Paslanmaza hiçbir zarar vermez. Alman Enerji Üretim Merkezi KWU'nın AVS D 8.1 B/000 numaralı standartlarına uygundur.

Plastik bir fırça ile kaynak lekesi üzerine sürülerek uygulanır. Reaksiyon için bir müddet beklenir. Bekleme süresi sacın kalınlığına, kaynak lekesinin koyuluğuna ve çeliğin cinsine göre değişir.

AISI 304 Çeliklerde 10 - 60 dakika
AISI 316 Çeliklerde 30 - 120 dakika
Nikel ve nikel alaşımlarda 5 - 15 dakika bekletilir.

Diğer cins malzemeler için reaksiyon süresi deneme yoluyla bulunur.

Reaksiyon süresi sonunda yüzey su ile iyice temizlenir. 1 kg. PELOX TS ile 50 - 150 m. kaynak lekesi temizlenir. Asla güneş ışığı altında uygulanmaz.

POLINOX CNF       (AISI 304-304L-316-316L-321)

PASLANMAZ ÇELİKLER İÇİN YÜZEY TEMİZLEME VE PASİVASYON SIVISI

Boru, dirsek, nipel, manşon, somun gibi paslanmaz malzemelerin üzerindeki ağır pas, kaynak lekesi ve karıncalanmaları temizler. CNF ile özel olarak kuvvetlendirilmiştir. Bu nedenle ana metal kaybı en az seviyededir. Paslanmaz yüzeyi bozmaz ve sarartmaz. Yüzeye gümüş rengi, kalıcı bir parlaklık verir. Temizlenen yüzey aynı zamanda pasive edilmiş olduğundan ilerde paslanma ve karıncalanma olmaz.

UYGULAMA : Malzeme üzerindeki yağ uygun bir kimyasalla ( Örneğin; % 20 kostik ) temizlenir. Aside dayanıklı plastik bir kap içine atılan parçaların üzerine POLINOX CNF konur. Parçalar 5 dakika arayla karıştırılmalıdır. Kirlilik, malzeme cinsi ve ortam sıcaklığına bağlı olarak 15 - 90 dakika bekletilen parçalar banyodan çıkartılarak akan temiz bir suyun altında durulanır. Banyo sıcaklığı ile temizleme süresi ters orantılıdır. Uygulama oda sıcaklığında ve iyi havalandırılan ortamlarda yapılmalıdır.

Tüketim : 10 - 15 m2 / kg.

Uygulama sırasında gerekli koruyucu emniyet tedbirleri ( Eldiven, Gözlük, Maske vb. ) alınmalıdır.


EP I N O X

PASLANMAZ ÇELİK ELEKTROPOLİSAJ SIVISI

Elektro polisaj, elektrokimyasal işlemlerle iş parçasının yüzeyinden metal çözmek ve oluşan yeni yüzeye oksijen bağlama işlemidir. Böylece taşlama, zımparalama ve mekanik polisajla elde edilen yüzeyden daha düzgün ( RzÍ 1 mikron ) bir yüzey elde edilir. Yüzeyde her türlü mekanik ve ısıl işlem gerilmeleri giderilmiştir. Metal yüzeyi kimyasal olarak tam pasive edilmiş olduğundan dış etkilere karşı son derece dirençlidir. Bu nedenle kötü çevre şartlarından ( kükürtlü,klorlu, yağlı ve rutubetli ortamlar ) ve temasta oldukları kimyasallardan etkilenmez. Yüzeyin her noktası aynı düzgünlük ve parlaklıktadır. Mekanik olarak erişilemeyecek noktalar Elektropolisaj ile kolaylıkla temizlenir ve polisaj temizlenmiş olduğundan yüzeydeki bakteri birikmesi mümkün değildir. Bu nedenle Gıda, Kozmetik ve İlaç Sanayiinde kontaminasyon ve ürünün bozulmasını önler.


C L E A N O X

PASLANMAZ ÇELİK KORUYUCU

CLEANOX, kumlanmış noblanmış, taşlanmış veya kimyasallarla pasive edilmiş yüzeyleri yağ lekesi, parmak izi ile diğer kirlenmeler ve karıncalanmaya karşı korur. Kalıcı, homojen ve temiz bir yüzey oluşturur.

Paslanmaz çelik, sarı, bakır, prinç yüzeylerde kullanılır.

UYGULAMA : CLEANOX, sulandırılmadan yüzeye temiz bir bezle sürülür. Birkaç dakika kuruması için beklenir. Son derece ekonomiktir.

Tüketim : 100 m2 / 1 lt.

Sayfa Başına Git