DIPHOTERINE®KİMYASALLARA KARŞI ACİL MÜDAHALE !

DIPHOTERINE®

NEDİR ?


DİPHOTERINE® ihtiva ettiği absorban moleküller sayesinde saldırgan kimyasala derhal bağlanan ve onu ortamdan uzaklaştıran sulu bir çözeltidir. İlk aşamada oluşan maddeler tamamen etkisiz (nötr) olup doğal yollardan atılır. Etkili ve hızlı absorban özelliği haricinde DİPHOTERINE® amfoter yapılı, fizyolojik bir bağlayıcıdır. ( chelator amphoteric)

Kimyasal maddelerin neden olduğu yanıklarda acil müdahale amaçlı kullanılır. Hızlı davranıldığında kimyasalın temas süresini kısaltır, böylece kalıcı yaralar önlenir. İçeriğini oluşturan bu büyük, çoklu reaktif yüzeyli moleküller saldırgan kimyasalın türü ne olursa olsun (aşındırıcı, tahriş edici) kendine çekerek absorbe etme özelliğine sahiptir.

DİPHOTERINE® geniş spektrumlu bir amfoterik temizleme solüsyonudur. Gözdeki ve derideki tahriş edici etkiyi durdurur. Yıkamayla vücuttaki kimyasal maddeleri özellikle sodyum klorit tarafından etki eden osmotik basınçla vücudun dış tarafına doğru meydana getirdiği bir akış ile zararlı kimyasal maddelerin etkilerini yok eder. Bu etki yıkama verimliliği ile artar. Ani müdahale ile zararlı kimyasalların etkisini durdurur. Bu optimum temizlemeyi ( zararlı atıkların giderilmesini ) sağlar.

Etkisi hidroklorik aside karşı F iyonundan dolayı sınırlı olup F iyonu yeteri kadar sağlam tutulamamaktadır. Bu noktada hidroflorik asitin etkisini kaldırmak için Hexaflorin kullanımı tavsiye edilir.

DİPHOTERINE® korozif ve tahriş edici maddelerin etkisini durdurur. Herhangi bir toksik riski veya ikincil bir etkisi yoktur.

DİPHOTERINE® 300 kimyasal bileşik, tahriş edici ve korozif ortamlarda ve göz ile deriyle reaksiyona girebilen mekanizmalar üzerinde test edilmiştir.. Bir litre saf asitten 0,1 mol, bir litre saf bazdan 0,13 mol, absorbe edebilmektedir. Ne zehirli, ne tahriş edici, ne de aşındırıcıdır. Tehlike anında maksimum verim sağlanabilmesi amacıyla dizayn edilmiştir. Kendi kutusunda kullanıma hazırdır.

Fransız menşeli olup, 1985 yılından beri satışta ve kullanımdadır. Eylül 1996'da CE markasını alan DİPHOTERINE® Avrupa Topluluğu içinde kullanım yeterliliğine sahip acil müdahale amaçlı tıbbi bir üründür.


NEREDE KULLANILIR ?


Her türlü agresif kimyasal maddenin neden olduğu doku lezyonları, yanıklarda. TÜM VÜCUTTA.. Göz ve tüm vücut için değişik formlarda ve mümkün olan en kolay kullanım şekli ile sunulmuştur.

       


Kimyasal madde dokuya nüfuz eder. Göz ya da derinin alt katmanlarına ulaştığında tahribat CİDDİ VE GERİ DÖNÜLMEZ OLUR. Oluşan zarar TEMAS SÜRESİ ile doğru orantılıdır. Bu nedenle kimyasalın etkisini durdurmak için HIZLI DAVRANMAK GEREKİR.

Kimyasalın sıcaklığı ne kadar yüksek olursa hücrelerin özelliklerini kaybetmesi, o derece hızlanır. Aşındırıcı ve tahriş edici kimyasallar altı kategoriye ayrılır. Asitler, bazlar, oksitleyiciler, redükleyiciler, kompleks yapanlar ve solventler.

Kimyasalların saldırganlık özelliği konsantrasyonu ile de doğru orantılıdır. Konsantrasyon yükseldikçe saldırganlık artmaktadır.


TÜM ÜRÜNLER STERİL VE TEK KULLANIMLIKTIR.

Ürünlerin ambalajlanması, belli bir protokole - en ağır kaza durumu göz önüne alınıp ortalama bir müdahale süresi hesaplanarak - belirlenmiştir. Buna rağmen, acil bir durumda, kazaya hangi zararlı kimyasalın neden olduğu her zaman bilinemez. Alınacak sonuçtan emin olmak için basit bir kural uygulanmıştır; bu da AMBALAJDAKİ ÜRÜNÜN TÜMÜNÜN KULLANILMASIDIR. Ürünler ambalajdaki miktarın tamamı kullanılmaması halinde sorumluluk kabul etmez. Öte yandan yarım ambalaj bir sonraki kazada da yeterli dekontaminasyon sağlamayabilir.

DIPHOTERINE® NASIL ÇALIŞIR ?
ÜRÜNLER


 


LIS - STERİL KİŞİSEL GÖZ YIKAYICISI


Göz için kullanılır. Çalışanın üzerinde bulunur.
Kişisel yıkayıcı göze ergonomik olarak yerleşir ve rahatça kullanılır.
Portatiftir. En hızlı müdahale olduğundan en etkili sonucu verir. (cepte ya da deri kemer muhafazasında taşınabilir.) 50 ml.

Raf ömrü 2 yıldır.
Ambalaj : 10 adetlik kutu


LAV'DEIL - DUVAR TİPİ GÖZ YIKAYICISI

  

Göz içindir. Ünitenin göze ergonomik olarak yerleşen patentli aparatı gözün açık kalmasını kolaylaştırır. Göz banyosu herhangi bir basınca gerek duymadan uygulanır.

Rahat görülen ve ulaşılan bir yere sabitlenebilir.
500 ml. Raf ömrü 2 yıldır.


1 Dolap + 1 şişe Diphoterine® + 1 şişe yıkama çözeltisi + 2 göz adaptörü + 1 uyarı levhası :
1 uyarı levhası
Yenileme Kiti : 3 şişe Diphoterine® + 3 şişe yıkama çözeltisi + 6 Göz adaptörü


MİNİ VE MİCRO DAP - PORTATİF AEROSOL SPREY

 


Bölgesel uygulama (el-yüz) içindir. Sisleme formunda mikronize püskürtme ile çözeltinin mükemmel dağılımını sağlayan sistemdir.

Portatiftir. En hızlı müdahale olduğundan en etkili sonucu verir. (cepte ya da deri kemer muhafazasında taşınabilir.) 100ml./200 ml.

Raf ömrü 2 yıldır.

106 ml. x 12 adet kutu
200 kl. X 6 adet kutuDAP - TAŞINABİLİR BAĞIMSIZ DUŞ


Tüm vücut içindir. Çözeltinin mükemmel dağılımını sağlayan sisleme formunda mikronize püskürtür.

Sabitlenebilir veya araçta taşınabilir. Yaralıya kolayca ulaşılır ve uygulanır. Mobil ekipler tarafından taşınabilir. 5 lt.

Raf ömrü 2 yıldır.

TRIVOREX®


NEDİR ?

Dökülüp ortalığa yayılmış kimyasalları absorbe eder, hemen nötrülize eder.

TÜM KİMYASAL MADDELER ÜZERİNDE VE HER KONSANTRASYONDA ETKİLİDİR.

Her an olabilecek bir kimyasal döküntüsünde kullanılacak TRİVOREX® tüm çevreyi potansiyel büyük bir tehlikeden korur.

NASIL KULLANILIR ?

TRİVOREX® kullanımı basit ve hızlıdır. 3 aşamada müdahale tamamlanır.

1. Döküntüyü önce çevreleyecek ve yayılmasını önleyecek şekilde, daha sonra tüm yüzeyine TRİVOREX® serpilir.
2. Etkisini göstermesi için beklenir. Karışım hamurumsu bir görüntü alıncaya kadar sertleşecektir. (Anhidr ürünlerde su eklemek gerekir.)
3. Hamur kıvamına gelen karışım saldırgan kimyasalın absorbe ve nötralize olduğuna işarettir. Karışım basit ve tehlikesiz bir şekilde ortamdan uzaklaştırılır.


TRIVOREX®'in EN ETKİLİ OLDUĞU BAZI KİMYASAL MADDELER


ASİTLER BAZLAR OKSİTLEYİCİLER REDÜK
LEYİCİLER
SOLVENTLER
         
Asetik
Akrilik
Hidroklorik
Sitrik
Formik
Nitrik
Sülfürik
Trifluoroasetik
anilin
sodyum karbonat
kalsiyum oksit
sodyum fosfat
potasyum hidroksit
soydum hidroksit
amonyak
piridin
brom
krom oksit
hidrazin
kalsiyum hipoklorit
sodyum hipaklorit
permanganatlar
hidrojen peroksit
perasitler
hidrazin
formaldeid

benzen
etanol
formladeid
MEC
fenol
THF
tolüen
aseton

TRIVOREX® KULLANIMINDAN ÖNCE VE SONRA İNSAN VE ÇEVRE İÇİN TEHLİKESİZDİR.

Ambalaj : 800 gr. şişe x 4 adet kutu :
15 kg. kova


Raf ömrü limitsizdir.
Sayfa Başına Git