DEVCON

DEVCON A PLASTIK ÇELIK MACUN

Tamir ve bakımlar için orijinal metal dolgulu epoksi macun, pik, döküm, demir ve çelikte üst düzeyde randıman verir.

Metal borular, vanalar, kazanlar, su tankları, makine parçaları, miller, döküm parçaları, otomotiv endüstrisi, ağır sanayi, denizde ve gemi inşaatında ve herhangi bir endüstri dalının bakım bölümlerinde tamir, dolgu veya kopmuş, kırılmış bir parçanın yenisinin yapımında ve model kalıp yapımında kullanılır.

Yağ, benzin, su ve birçok kimyevi maddeye karşı son derece dayanıklıdır. Sürüldükten sonra katı, dayanıklı metal bir yüzeye dönüşür. Bu kütlenin üzerine mekanik her türlü işlem yapılabilir. Üzerini boyamak mümkündür.
MIL SPEC.DOD-C-24176B(SH) Tip 1 ve 2

Ambalaj : 500 gr.

DEVCON B PLASTIK ÇELIK SIVI


İyi yayılabilen iki komponentli çelik tozlardan oluşan sıvı şeklinde bir epoksidir. Plastik çelik macunun bütün özelliklerine sahiptir, tek farkı sıvı olmasıdır.

Modellerden ince ayrıntı almak için idealdir. Şekillenme 1 saat, tam donma oda ısısında 16 saat sonra olur. Normal aletlerle ve makinelerle üzerinde çalışılabilir.

Ambalaj : 500 gr.DEVCON BR BRONZ MACUN

Bronzdan yapılmış parçaların tamiratında ve bakımında kullanılan bronz içerikli epoksidir. Kaynak yapılamayan tamiratlarda kullanılır.
Bronz, sac, bakır, demir ve betona iyi yapışır. Her türlü alet ve makine ile işlenebilir.

Bronz, bakır parçaların tamirinde, şaftlarda ve bronz pervanelerde meydana gelen kavitasyonların tamir ve kaplamalarında, ayrıca kalıp için model imalatında, makine parçaları ve lehimleme olanağı olmayan yerlerin yama, dolgu ve tamir işlerinde kullanılır.

Ambalaj : : 500 gr.DEVCON ST PASLANMAZ ÇELIK MACUN

Paslanmaz çelik parçacıklarıyla hazırlanmış bir epoksidir. Paslanma istenmeyen yerlerin bakım ve tamir işlerinde, kaynak imkanı pratik olmayan veya mümkün olmayan paslanmaz çelik malzemelerin yama ve tamir işlerinde kullanılır. A.B.D.'de gıda endüstrisinde kullanılabileceği tasdik edilmiştir.

Ambalaj : 500 gr.


DEVCON SF HIZLI PLASTIK ÇELIK


Çabuk sertleşen metal dolgulu epoksidir. Acele tamirlerde ve sürat gerektiren bakımlarda kullanılır. Tamir edilmiş kısımlar 1 saat sonra tekrar hizmete girebilir. 4° C de dahi 5 dakikada donma özelliği vardır.

Ambalaj : 500 gr.DEVCON F ALUMINYUM MACUN

Macun halinde % 80 hafif ve paslanmaz aluminyum tozu ve % 20 epoksi reçinedir.

KULLANIM ALANLARI : alüminyum parçaların, alüminyum dökümlerdeki döküm boşluklarının tamiri, numune ve model kalıpçılık için makine parçaları ve takım imalatı için kullanılır.

US. Mil Sec. DOD-C24176B Tip 2

Ambalaj : 500 gr.DEVCON F2 ALUMINYUM SIVI

Aluminyum dökümlerinin tamirinde kullanılan alüminyum parçacıklarından oluşan bir epoksidir. DEVCON F ile aynı özelliklere sahiptir, tek farkı sıvı olmasıdır.

KULLANIM ALANLARI : Kalıp ve model yapımında kullanılır. Isıyı iletir, ayrıntılı kalıpların şeklini aynen alır. Karıştırması ve dökmesi kolay olup matkapla ve diğer aletlerle kolay çalışabilir.

Ambalaj : 500 gr.DEVCON VERDUNNER TINER

Sıvı ve macun haldeki soğuk metallerin inceltilmesinde kullanılır.
500 gr. karışımın inceltilmesi için 2 çay kaşığı Verdunner Tiner kullanılması yeterlidir.

Ambalaj : 250 ml.


DEVCON WR AŞINMAYA DAYANIKLI SIVI

Seramik parçacıkları ile zenginleştirilmiş molibdendisülfür ihtiva eden aşınmaya dayanıklı bir epoksidir.

KULLANIM ALANLARI : Kesici aletlerin yataklarının dökümünde kullanılır. çekme yapmaz, çekme kalıpları ve kopya modellerinin yapımında kullanılır. korozyona karşı koruyucudur.
Ambalaj : 500 gr.DEVCON WR 2 AŞINMAYA DAYANIKLI MACUN

Sürtünen yüzeylerin kendi kendilerine yağlanmasını sağlar. Sürtündüğü yüzeyi aşındırmaz. Devcon WR ile aynı özelliklere sahiptir, tek farkı macun halde olmasıdır.

KULLANIM ALANLARI : Aşınmış parçaların, vanaların yatak ve millerin kama yuvalarının tamiratında, iç kısımları aşınmış pompa ve valflerin yeniden kaplanmasında, konderserlerin, keyslerin ve boru aynalıklarının dolgu ve tamirinde kullanılır. donduktan sonra parlak bir yüzey meydana getirir.
Ambalaj : 500 gr.DEVCON SÜPER SERAMIK L


Çift metal korozyonuna, erozyon ve aşınmaya karşı sürülebilir koruma.

KULLANIM ALANLARI : Boru dirseği kaplaması, kaygan yüzey kaplaması, döküm kısımlarının tamiri, huni kaplaması, kaygan yatak, sübap ve pompa tamiri, çamur pompası ve kömür değirmeni kaplaması, tank ve depo tamiri.

Düşük yoğunlukludur, sürülebilir, iyi nüfuz eder, küçük yarık ve oyukları kapatır. Düzgün, pürüzsüz bir yüzey meydana getirir. Korozyonu önler. Kimyasal reaksiyonlara dayanıklıdır. Isı mukavemeti + 175° C dir.

Ambalaj : 500 gr.
DEVCON FINE LOAD

ASINMAYA KARSI KORUYUCU SISTEM

       

DEVCON FINE LOAD aşınmaya karşı geliştirilmiş çok özel bir malzeme olup, en zorlu durumlarda bile iyi netice verir. Bu malzeme 3 mm. den küçük yüzeylerin bulunduğu durumlarda bile başarıyla kullanılabilir.

İki komponentli olan bu malzemenin kullanımı ve uygulanması çok kolaydır. Çeşitli doğrultularda uygulanabilir. Ve özel bir alet kullanmadan kendi kendine donarak, dayanıklı bir tabaka haline gelir.

Ambalaj : 908 gr.DEVCON HIGH TEMPERATURE


YÜKSEK ISIYA KARSI KORUYUCU SISTEM

Yüksek kapasiteli, seramik dolgulu, özellikle yüksek ısı mukavemeti gerektiren yerler için geliştirilmiş kaplama malzemesidir.

Ambalaj : 908 gr.


DEVCON AR ASİTTEN KORUMA SİSTEMİ

Yüzeyleri kimyasal reaksiyonlardan korumak için geliştirilmiş çok özel koruma malzemesi.
Kullanımı kolaydır. Reçine ve sertleştirici iyice karıştırılır, rulo veya fırça yardımı ile tatbik edilir. ve sertleşmeye bırakılır.
AR asit koruyucu bu alanda imal edilmiş en iyi malzemedir.

KULLANIM TALİMATLARI :

METAL YÜZEYLER : Yüzeyde sırasıyla kumlama, yağdan arıtma ve kurutma işlemleri yapılır.

METAL OLMAYAN YÜZEYLER : Yüzeyde sırasıyla temizleme, kurutma, yağdan arıtma işlemleri yapılır. Pürüzlü ve delikli yüzeylerde DEVCON PC Seramik sıvıyla bir ön uygulama yapıldıktan sonra AR-Asitten koruyucu sistem sürülür.

Ambalaj : 0.75 Kg.


DEVCON FLEXANE

SIVI KAUÇUK

Kauçuk benzeri, oda ısısında sertleşen, mükemmel bir çekme ve yırtılma dayanıklılığına sahip sıvı malzemedir.
Flexane, sürmek için macun, akıtmak için ise sıvı haldedir. Elastiki formlar ve modeller, contalar, elastiki bakım parçalarında çok yönlü kullanımı mevcuttur.
Kimyasallara kolay uyum sağlar, çalışması kolaydır. Korozyona karşı koruyucu özelliğinin yanı sıra ses izolasyonu yapar.
Metal, beton, kauçuk, ahşap ve fiberglas'a iyi yapışma özelliği gösterir.

                  

KULLANIM ALANLARI :

İletme bandı tamiratlarında, kauçuk silindirlerin, tekerleklerin contalarında ve esnek kalıp ve modellerin tamiratlarında. Bozulmaması gereken parçalarda bakım malzemesi olarak. Tankların, kaygan yerlerin vibratörlerin, parlatıcı ünitelerin, pompaların ve tankların iç kaplamalarında. Ayrıca daha önce kaplanmış yüzeylerin tamiratında tekrar kullanılabilir.
Değişik Shore A sertlik dereceleri vardır.

Ambalaj : 500 gr.


DEVCON TITANYUM P

AŞINAN ŞAFTINIZI 8 SAATTE DONAN TİTANYUM P İLE TEKRAR HİZMETE SOKMA İMKANI

NE YAPMALI ?

  1. Zarar görmüş bölge yavaş yavaş mümkünse eşit hızda döndürülür. Dönme sırasında zarar görmüş bölge tornada genişletilip paso verilir.
  2. Titanyum P yavaşça dönmekte olan şaftın üzerine spatula ile sürülür, malzemenin zarar görmüş bölgede sıkıca bastırılarak eşit şekilde yayılması sağlanır.
  3. Oda sıcaklığında 3 saat malzemenin donması beklendikten sonra şaftın üzerine kesici alet kullanılabilir.TİTANYUM P

Titanyum parçacıkları ihtiva eden bir malzemedir.

KULLANIM ALANLARI :

· Eskimiş tulumbaların, çizilmiş ve aşınmış şaftların tamir ve dolgusunda,
· Aşınan ringlerin, tulumba impellerinin, geyt ve kelebek valflerinin tamirinde aşınan yüzeylerin korunmasında,
· Boru dış kısımlarının onarımında, kondanser ve benzeri ısı değiştiricilerinin boru aynalıklarındaki aşınmaların düzeltilmesi veya aşınmasının önlenmesi için kaplamada,
· Hidrolik şahmerdanların tamirinde, aşınmış rulman keyslerinin onarımında,
· Kritik malzemelerin yüzeylerinin düzeltilmesinde.

Kimyasal korozyon, fazla aşınma, yüksek sıcaklık ve kritik durum altında devamlı ve uzun bir tamir imkanı verir. İşlenebilir bir malzemedir. Isı dayanımı, +175° C
Basınç dayanımı, 130 N/mm2
MIL SPEC. DOD-C-24176B (SH) TİP 1 ve 2


DEVCON - DEVWELD 530/531 METAL WELDER

YÜKSEK MUKAVEMETLİ METHACRYLATE BAZLI YAPIŞTIRICI

Devweld 530 termoplastiklerde, metalde ve kompozitlerde yapısal mukavemet istenen yapıştırma işlemlerinde kullanılan, iki bileşenli metacrylate bazlı bir yapıştırıcıdır.

Düşme sarkma yapmayan bu yapıştırıcı özel tabanca sistemi ve statik mikser uçları ile kolaylıkla ve hızlı bir şekilde uygulanabilir. Akış özelliği otomatik sistemlerle birlikte kullanımlar için de idealdir.

· Geniş ısı aralığında mükemmel gerilme, soyulma ve darbe mukavemetine sahiptir.
· 4 mm. ye kadar boşluk doldurma kapasitesi vardır.
· Mükemmel yük taşıma özelliğine sahiptir.
· Hava şartlarına ve neme karşı dayanıklıdır.
· Oda sıcaklığında sertleşir.
· Yüzeylerde derinlemesine temizlik gerektirmez.
· % 100 reaksiyona girer.
· Boyanabilir.

PVC&Vinyl, ABS, Acrylics (PMMA), Polyesters,Styrenic, Vinyl esters, PC karışımları, SMC, PBT karışımları, Epoxy, Gelcoats, Polyurea RIM, Çelik/Karbon, Alüminyum, Paslanmaz Çelik, RIM Urethane, Fiberglas, Nylon 6 ve Karışımları, Polysulfone, PET karışımları, E-Coat & Diğer kaplama metaller, Polyurethanes, LMR, Phenolics tavsiye edilen uygulamalardır.


METAL PREP 90

Metal Prep 90, alüminyum ve paslanmaz çelik yüzeylerde metakrilat bazlı yapıştırıcıların daha uzun süreli ve kalıcı yapışmasını sağlayan kimyasal bir primer ve yüzey düzenleyicidir.

Metal Prep 90, oda sıcaklığında hızlı kuruma yapar, primer uygulandıktan sonra birkaç dakika içerisinde yapıştırma işlemi tamamlanabilir. Metal Prep 90 içerisinde isopropyl alkol taşıyan kırmızı bir boyadır. Primer özelliğinin yanı sıra yüzeye sürülüp silindiğinde, yüzeyden her türlü kirliliği de uzaklaştırır.
TAVSİYE EDİLEN UYGULAMALAR

* Pencere ve kapı montajlarında, yapıştırma öncesi
* Alüminyum panellerin yapıştırılmasında
* Üzeri kaplı kozmetik veya estetik amaçlı ambalajların yapıştırılmasında
* Sinyalizasyon sistemlerinin yapıştırılmasında
* ABS ve alüminyum parçaların
yapıştırılmasında.
Sayfa Başına Git